20 травня - Всесвітній день бджіл
Мета Дня - підвищити обізнаність про важливість бджіл та інших опилювачів і допомогти вжити заходи для забезпечення виживання бджіл на благо всього людства.
В Україні бджільництво було відоме з давніх-давен, щоправда, звичних вуликів тоді не було, й за медом доводилося лазити на дерева. Звали таких збирачів меду бортниками. Найбільше бортництвом славились Чернігівщина й Полтавщина.
Мед уживали не тільки як цінний харчовий продукт, але і як обрядову страву. Медом і воском сплачували данину. У великій кількості вони йшли на експорт у близькі й віддалені країни – Візантію, Італію, німецькі землі, через Каспій – аж до країн Сходу. Літописні джерела зберегли відомості, що в 945 році княгиня Ольга при обміні дарунками з візантійським імператором Костянтином отримала від нього золото, срібло, дорогоцінний посуд, а йому дарувала віск, мед, а також челядь.
Нагадаємо, на думку екологів, безконтрольна обробка полів в Україні пестицидами спричиняє алергію, отруєння і рак у місцевих жителів, а також призводить до загибелі бджіл у господарствах, що розташовані поруч9,4 тис. тонн меду, у тому числі до країн Європи – 38,7 тис. тонн.
Що роблять бджілки? Яка роль пасічника? Коротко про бджіл, пасічників та фермерів (мультфільм):
https://www.youtube.com/watch?v=kMXEeL9Pe8w
https://www.youtube.com/watch?v=HqpC56VgBSo |